KONTAKTY

PARACORD s.r.o.
Klausova 1443/30 (sídlo)
155 00 Praha 5
tel: +420/603230467
paracord@paracord.cz
Prodejna: Kodymova 8, Praha 5
nedaleko metra Hůrka

NOVINKY

arr3VÁNOČNÍ AKCE A DŮLEŽITÉ INFORMACE VÁNOČNÍ AKCE – DÁRKOVÉ BALENÍ K NÁRAMKŮM ZDARMA Ke každému náramku zakoupenému v našem eshopu od... arr3BLACK FRIDAY SLEVA 10% NA VŠE!   Využijte slevu 10% na vše v maloobchodní sekci našeho eshopu. Ale pozor! Sleva platí pouze na... arr3DOPRAVA ZDARMA Nakupte v eshopu nejpozději do pondělí 20. 11. 2017 (do 10h) alespoň za 500 Kč a můžete si vybrat... arr3BAREVNÝ PODZIM Jak už to tak na našem eshopu bývá, podzim je u nás ve znamení nových nebo netypických barev...

» Smršťovačka + tkaničky do bot
Smršťovačka

Smršťovačka nebo-li smršťovací tuba je průhledná bužírka o průměr 4,8mm. Pro naše účely slouží jako spojovací nebo zpevňovací materiál. Můžeme s ní spojit dva kousky paracordu nebo zpevnit jejich konce. Stačí si ustřihnout požadovaný kousek smrťovačky, dovnitř vložit kousek paracordu a zahřát. Tuba se teplem smrskne a obepne vložený materiál. Sice se nejedná o pevnostní spoj, ale svojí službu určitě udělá. I po zatavení zůstane smršťovačka mírně ohebná.

Spojování paracordu

1. Ustřihněte si 1,5cm - 2cm smršťovačky.

2. Z každé strany vložte do tuby jeden konec paracordu.

3. Nahřejte smršťovačku za použití fénu, svíčky nebo zapalovače (pozor! postačuje pouze teplo, plamenem se smršťovačka spálí nebo zčerná)

4. Počkejte až se spoj smrskne a obepne paracord.

5. Nechte spoj dostatečně vychladnout!

 

Zpevňování konců

Za použití smrťovačky také můžeme zpevnit konce paracordu. Zpevněné konce se pak budou mnohem lépe protahovat těsnými prostory, jako jsou třeba dírky na tkaničky u bot.

 

Díky smršťovačce si tak můžete vytvořit třeba originální tkaničky do bot. Paracord místo tkaniček je velice zajímavý způsob uchování paracordu pro nouzové použití.