Ranger Beads – krokoměr/počítadlo - Lebky

Kód: 00170
155 Kč / ks 128,10 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celková délka 30cm, počet lebek 9 (5-4). Barva: černá. (Možnost domluvit se na jiné barvě paracordu nebo jiném počtu lebek).

Možnosti využití: krokoměr, počítadlo, zářezy, náhrdelník/náramek a další.

 

Původní využití:

Tento krokoměr ala počítadlo je skvělou pomůckou pro navigaci. Není moc věcí, které jsou přesnější než obyčejné počítání vzdálenosti při chůzi. Pokud víte, kolik kroků uděláte na 100m, pak je to skvělý způsob jak udržet stopu.

Mnozí řeknou: „prostě použiji svou GPSku“, ale ty jak dobře víme v hustém lese nebo za špatného počasí nefungují a můžou jim dojít baterie.

Nejlepší co se dá udělat pro měření tempa, je zjistit si kolik kroků uděláte v určitém terénu a v určité rychlosti (např. v lese za chůze a v lese za běhu). Nejlepší je měřit každý druhý krok a zprůměrovat své pokusy. Testovací vzdálenost můžeme změřit např. na mapách nebo na značených trasách.

Nám vychází chůze v lese takto:

Žena, 165cm, chůze po pěšině – 140 kroků na 100m

Muž, 181cm, chůze po pěšině – 120 kroků na 100m

Získáte-li základní údaj, máte první krok a můžete začít experimentovat na jiných terénech (prudké svahy nebo klesání, drsný bažinatý terén, sutě a břidlice,…) nebo třeba s během. Stačí si zapsat nebo zapamatovat tyto údaje a už navždy budete mít jeden z nejpřesnějších systémů na měření vzdálenosti a orientaci v terénu.

Tento systém vznikl u USA ARMY RANGERS, kteří ho používají už desetiletí (odtud pochází název). Je to neocenitelná pomůcka, která stále není překonaná. Když počasí nebo terén neumožňuje použití jiných prostředků, tento krokoměr ve spojení s dobrým kompasem jsou naprosto nepřekonatelným prostředkem, který Vám bude dobře sloužit po řadu let.

Krokoměr je rozdělen na dvě části. Spodní část, kde je umístěno 5 lebek slouží k počítání 100m úseků. Vždy když ujdeme 100m (počítáme kroky) posuneme jednu lebku nahoru ke středovému uzlíku. Poté co posuneme všech 5 spodních lebek, posuneme jednu lebku z vrchní části dolů ke středovému uzlíku a všechny lebky ve spodní části posuneme zpět do výchozí pozice. Znamená to, že jsme ušli 500m a celý proces opakujeme znovu. Celkově krokoměr s tímto počtem lebek umožňuje měření 2,5 km trasy. Nebo 5 km za předpokladu, že počítáme každý druhý krok.

Jsou tu ale i další možnosti použití:

Jedno z použití je klasické počítadlo. Na air-soft a paintball akcích se používá zejména k počítání „zářezů“.

Další možností využití je rozmotat uzlíky a vyrobit si ozdobu na krk ze šňůry a 9ks lebek nebo náramek na ruku. Fantazii se meze nekladou.

 

upozorňujeme, že tento text je chráněn autorským zákonem


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení