Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

PARACORD s.r.o.
Wiesenthalova 1186/1 (sídlo)
155 00 Praha 5
tel: +420/603230467
paracord@paracord.cz
Prodejna: Kodymova 8, Praha 5
nedaleko metra Hůrka

TIPY, TRIKY A NÁVODY » Stavba přístřešku
Stavba nouzového přístřešku

Je nepřeberné množství způsobů jak postavit přístřešek. Záleží na účelu, prostředí, zvolených materiálech atd. V tomto návodu bych rád popsal stavbu jednoduchého přístřešku k přenocování.

Na stavbu přístřešku budeme potřebovat padákovou šňůru čili paracord a nějakou dostatečně velkou plachtu (celtu, igelitovou plachtu...). Já jsem na stavbu použil US pončo.

Dalším krokem je vybrat dobré místo. Nejlépe suché, rovné a mezi dvěma stromy, nebo čímkoliv, k čemu se dá přivázat padáková šňůra.

Podle toho jak dlouhý kus padákové šňůry máme, zvolíme uchycení plachty. Pokud máme k dispozici větší množství padákové šňůry v kuse (například po rozmotání survival náramku) a na plachtě jsou oka, jako to je v případě US ponča, provlékneme šňůru oky, napneme mezi stromy a na obou koncích přivážeme. Volný konec plachty pak ukotvíme k zemi kolíky vytvořenými z materiálu nalezeného okolo místa přístřešku. Důležité je, aby plachta měla mírný sklon pro odvod dešťové vody.

Pokud nemáme k dispozici dostatečné množství šňůry v kuse, můžeme použít dva kratší kusy (získané například rozmotáním survival přívěšku) a přivázat každý cíp plachty zvlášť. Další postup je už pak stejný.

Autor: MUF