Tabulka velikostí náramků

Velikostní tabulka

_vyr_2242_IMG_7361

 

Pokud máte zájem o jinou velikost, zvolte náramek "na míru"

Jak změřit obvod zápěstí?

 

Jak vybrat správnou velikost náramku?

Nejdříve je nutné změřit obvod zápěstí (návod najdete zde). Poté si ve velikostní tabulce najdete svůj obvod zápěstí a rozhodněte se, zdali chcete náramek volný nebo těsně padnoucí na ruku. Pokud chcete těsně padnoucí, zvolíte menší velikost a pokud volnější, pak zvolíte tu větší velikost.

Např.: Jsem muž a naměřil jsem si obvod zápěstí 19cm. Mohu se tedy vybrat velikost M nebo L. Protože nechci, aby mi náramek „létal“ po ruce, vyberu padnoucí možnost – tedy velikost M. Pokud by mi ale ruka často natékala a chtěl bych náramek raději volnější, vybral bych si velikost L.

Např.: Jsem žena a naměřila jsem si obvod zápěstí cca 16,5cm. Vhodnou velikostí pro mne bude velikost XS.

Nechce se Vám vybírat správná velikost?

Nevadí, objednejte náramek a do poznámky připište svůj obvod zápěstí. Velikost vybereme za Vás.

Máte jinou velikost než ve velikostních tabulkách?

Nevadí, i s tím si poradíme. Pro Vás jsou zde náramky „na míru.“

Náramek "na míru" můžete zvolit i v případě, že chcete aby Vám náramek přesně padnul.

 

Další fakta:

Nejprodávanější velikostí pro muže je velikost M, pro ženy je zde velikost XS.

Do velikosti XS se nevejde téměř žádný muž.

Najdou se ženy, které mají mnohem menší obvod zápěstí než 16-17cm, ty můžou navíc vybírat z meších velikostí (D13, D14, D15), ale opatrně, aby Vás náramek neškrtil. Malé náramky nelze vždy vyrobit s píšťalkovou nebo jinou složitou sponou – je moc velká.

Nevhodně zvolená zbytečně velká velikost je velice častým jevem. Moc volné náramky se na ruce pohybují a nejsou pohodlné.

Pokud zvolíte náramek s posuvnou sponou, budete vybírat z půlených velikostí (např. L/XL). To znamená, že náramek má sponu nastavitelnou a pokrývá tedy velikosti hned dvě. Takové náramky jsou vhodné třeba jako dárek nebo když si rádi přizpůsobujete velikost podle aktivity a aktuálního pohodlí. Pro může je nejprodávanější velikost M/L, pro ženy pak XS/S. Velikost S/M se hodí nejčastěji pro muže s užším zápěstím a velikost L/XL pro většinu statnějších mužů.

 

Vybral/a jste špatnou velikost?

Nevadí, co nejdříve nás kontaktujte na paracord@paracord.cz a dohodneme se na výměně za jinou velikost, sponu nebo model náramku. Nepoškozené a nenošené náramky "skladem" lze bez problémů vyměnit do 14dnů od koupě. Po včasné dohodě lze lhůtu i přiměřeně prodloužit. U náramků vyrobených "na míru" zákazníkovy bohužel výměna možná není.