Pozor! Dočasná změna otevírací doby kamenné prodejny.

Jak změřit obvod zápěstí

 

Nejlépe krejčovským metrem, metr obtočíte okolo zápěstí tak aby neškrtil, ani neplandal.

paracord_ruka_1

Pokud doma nemáte krejčovský metr, stačí Vám proužek papíru nebo kousek provázku a pravítko nebo metr. Papírek nebo provázek obtočíte okolo zápěstí a uděláte si značku fixem. Poté přiložíte papírek k pravítku a změříte.

paracord_ruka_2

Co dělat, když neznám obvod zápěstí?

Obvod zápěstí je lepší změřit, ale pokud se jedná o dárek, chápeme, že to není vždy možné. Nabízíme takovou radu – ze statistik nám vyplynulo, že běžný muž má většinou obvod zápěstí 19-20cm (vel. M nebo L) a běžná žena 16cm (vel. XS).

Není špatné zvolit náramek s posuvnou sponou, kde budete vybírat z půlených velikostí (např. L/XL). To znamená, že náramek má sponu nastavitelnou a pokrývá tedy velikosti hned dvě. Takové náramky jsou právě vhodné třeba jako dárek, když nevíte přesný obvod zápěstí.

Pro může je nejprodávanější velikost M/L, pro ženy pak XS/S.

Velikost S/M se hodí nejčastěji pro muže s užším zápěstím a velikost L/XL pro většinu statnějších mužů.

K čemu je nám obvod zápěstí?

Obvod zápěstí je údaj určující velikost náramku. Délka náramku musí být vždy větší než obvod zápěstí, aby Vám náramek padl. O kolik musí být náramek delší, určujeme speciálním vzorcem, který se u různých vzorů pletení nebo použitých spon může měnit. Prosíme, věnujte proto pozornost správnému naměření obvodu zápěstí, abychom mohli délku náramku správně vypočítat nebo abyste si mohli vybrat tu nejvhodnější velikost. Děkujeme.