Pozor! Dočasná změna otevírací doby kamenné prodejny.

O materiálu / Proč se přejmenoval MICRO CORD na PARACORD 100?

PARACORD 100 = MICRO CORD

Jedná se o identický produkt, který jsme pouze přejmenovali.

Proč se dočtete níže.

Když jsme začínali v roce 2011 s prodejem paracordu v České republice, na trhu byl vlastně jen jeden průměr - klasický 4mm paracord 550. Naši zákazníci byli tenkrát spíše z řad army nadšenců a lezců. Často u nás poptávali tzv. lavinovku nebo lavinovou šnůru, které se v ČR dříve vyráběla. A tak jsme nelenili a nechali jsme si vyrobit stejnou technologií jako paracord 550 i tenčí varintu – tlustou cca 2mm, která měla nahradit tzv. lavinovku a uspokojit poptávku. Tuto novou lavinovku jsme se rozhodli pojmenovat micro cord.

Micro cord (aktuálně PARACORD 100) měl úspěch, prodával se dobře a prodává se do dnes, proto jeho barevnou škálu stále rozšiřujeme. Úspěch byl takový, že i v zahraničí si řekli, že je dobrý nápad vyrábět jiné průměry paracordu. Ty potom pojmenovali paracord typ I. 100, paracord typ II. 425, paracord typ III. 550 a paracord typ IV. 750. Přitom paracord typ I. 100 přesně odpovídá našemu MICRO CORDU. Tento stav nějakou dobu vydržel, ale pak si řekli že vyrobí ještě tenčí šňůrku a tu bohužel pojmenovali paracord micro a ještě tenčí šňůrku pak pojmenovali paracord nano.  A tím nám začali zmatky.

Protože chceme nabízet i tenčí šňůrky a nechceme mít dlouhodobě zmatené zákazníky, rozhodli jsme se ujednotit naše pojmenování se světem. A tím dochází jednorázově ke změně pouze názvu u produktu dříve MICRO CORD na nové označení PARACORD 100. Připomínám, že se jedná o identický produkt, na kterém jsme nezměnili nic, pouze název.

Nově tím pádem můžeme do nabídky přidat i Paracord Micro (tenčí než PARACORD 100) a případně po čase i paracord nano, pokud o něj bude zájem.

Za TÝM PARACORD.CZ, Lenka

PARACORD 100 (dříve MICRO CORD) koupíte zde.

PARACORD MICRO (novinka) koupíte zde.