O materiálu / Proč se přejmenoval MICRO CORD na PARACORD 100?

PARACORD 100 = MICRO CORD

Jedná se o identický produkt, který jsme pouze přejmenovali.

Proč se dočtete níže.

Když jsme začínali v roce 2011 s prodejem paracordu v České republice, na trhu byl vlastně jen jeden průměr - klasický 4mm paracord 550. Naši zákazníci byli tenkrát spíše z řad army nadšenců a lezců. Často u nás poptávali tzv. lavinovku nebo lavinovou šnůru, které se v ČR dříve vyráběla. A tak jsme nelenili a nechali jsme si vyrobit stejnou technologií jako paracord 550 i tenčí varintu – tlustou cca 2mm, která měla nahradit tzv. lavinovku a uspokojit poptávku. Tuto novou lavinovku jsme se rozhodli pojmenovat micro cord.

Micro cord (aktuálně PARACORD 100) měl úspěch, prodával se dobře a prodává se do dnes, proto jeho barevnou škálu stále rozšiřujeme. Úspěch byl takový, že i v zahraničí si řekli, že je dobrý nápad vyrábět jiné průměry paracordu. Ty potom pojmenovali paracord typ I. 100, paracord typ II. 425, paracord typ III. 550 a paracord typ IV. 750. Přitom paracord typ I. 100 přesně odpovídá našemu MICRO CORDU. Tento stav nějakou dobu vydržel, ale pak si řekli že vyrobí ještě tenčí šňůrku a tu bohužel pojmenovali paracord micro a ještě tenčí šňůrku pak pojmenovali paracord nano.  A tím nám začali zmatky.

Protože chceme nabízet i tenčí šňůrky a nechceme mít dlouhodobě zmatené zákazníky, rozhodli jsme se ujednotit naše pojmenování se světem. A tím dochází jednorázově ke změně pouze názvu u produktu dříve MICRO CORD na nové označení PARACORD 100. Připomínám, že se jedná o identický produkt, na kterém jsme nezměnili nic, pouze název.

Nově tím pádem můžeme do nabídky přidat i Paracord Micro (tenčí než PARACORD 100) a případně po čase i paracord nano, pokud o něj bude zájem.

Za TÝM PARACORD.CZ, Lenka

PARACORD 100 (dříve MICRO CORD) koupíte zde.

PARACORD MICRO (novinka) koupíte zde.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení