Pozor! Dočasná změna otevírací doby kamenné prodejny.

Výběr spony pro náramek

Vybíráte sponu k náramku "na míru" a nevíte si rady?

Vybíráte si sponu k náramku který budete vyrábět?

V tom případě je tento článek právě pro Vás.

 

Zde si můžete objednat náramek na míru.

Zde můžete nakoupit spony.

 

článek spony paracord

1) Spona trojzubec černá 16mm (cihlově červený ukázkový náramek)

Nejpoužívanější klasická spona pro survival paracord náramky. Materiál je sice plast, ale kvalitní. Barva je černá.

Tento trojzubec se hodí téměř ke všem vzorům pletení náramků z paracordu 550. Hodí se na obvody zápěstí 16cm a větší. Doporučujeme jej hlavně pro všechny muže, kteří chtějí náramek pohodlně a rychle z ruky sundat a nandat.

Výhody: rychlé rozepnutí a zapnutí, materiál je plast - není nutno sundávat na letišti, nízká cena, bezpečnost, nízká váha

Nevýhody: nemožnost ovlivnit velikost náramku

Spona trojzubec - pevnostní (16mm) můžete zakoupit také samostatně v kategorii Materiál na výrobu > Příslušenství

 

2) Spona trojzubec černá 10mm (vínový ukázkový náramek)

Menší alternativa nejpoužívanější klasické spony pro survival paracord náramky. Materiál je sice plast, ale kvalitní. Barva je černá.

Tento trojzubec se hodí ke všem užším vzorům pletení náramků (kobra, pásovec,...) z paracordu 550 i z tenčích alternativ. Hodí se na všechny obvody zápěstí, i když se hlavně používá pro ty malé. Doporučujeme jej hlavně pro všechny ženy a děti, ale hodí se i pro muže, kteří nevyhledávají mohutné a těžké náramky. Trojzubec je drobný, ale dá se rychle a pohodlně z ruky sundat a nandat.

Výhody: rychlé rozepnutí a zapnutí, materiál je plast - není nutno sundávat na letišti, nízká cena, bezpečnost, nízká váha, vhodný i pro malé obvody zápěstí a drobné ruce

Nevýhody: nemožnost ovlivnit velikost náramku

Spona trojzubec - pevnostní (10mm) můžete zakoupit také samostatně v kategorii Materiál na výrobu > Příslušenství

 

3) Spona trojzubec s píšťalkou (prohnutá) černá (světle zelený ukázkový náramek)

Zajímavá alternativa nejpoužívanější klasické spony pro survival paracord náramky. Materiál: plast, barva: černá. Trojzubec je vybavený sponou s nouzovou píšťalkou, která je samozřejmě funkční i bez rozmotání náramku.

Tento trojzubec se hodí ke všem užším a klasickým vzorům pletení náramků z paracordu 550 (nehodí se pro velmi široké a mohutné vzory). Hodí se na obvody zápěstí větší než 15,5cm. I když je píšťalka zajímavá zejména pro děti, na opravdu malé dětské ruce se tato spona hodit nemusí, mohla by být příliš mohutná. 

Výhody: nouzová píšťalka, rychlé rozepnutí a zapnutí, materiál je plast - není nutno sundávat na letišti, nízká váha

Nevýhody: nemožnost ovlivnit velikost náramku

Spona trojzubec "píšťalka" (13mm) prohnutá - černá můžete zakoupit také samostatně v kategorii Materiál na výrobu > Příslušenství

 

4) Spona universal nerezová nastavovací - nerezová, (karibský modrý ukázkový náramek)

5) Spona universal nerezová nastavovací - černěná (šedý ukázkový náramek)

6) Spona universal nerezová nastavovací - gun metal(bronzový ukázkový náramek)

Velmi oblíbená spona pro survival paracord náramky. Materiál je nerez nebo nerez s povrchovou úpravou. Barvy jsou na výběr hned tři:

klasická nerezová spona (výhodou je, že škrábance na ní jsou nejméně vidět),

černěná spona (velmi oblíbená varianta, zejména pro design, bohužel časem mohou být na sponě vidět škrábance a mechanické opotřebení),

gun metal spona (barva připomínající tmavý chrom, častý kompromis mezi nerezovou a černěnou variantou).

Tato spona se hodí téměř ke všem vzorům pletení náramků z paracordu 550, i když pletení některých vzorů s touto sponou může být velmi komplikované. Skládá se ze dvou dílků - dílku tvaru písmene "D", který je vlastně třmenem a dá se použít k výrobě různých zajímavých lanových úvazů a protidílku se 4 dírkami, díky kterým můžete ovlivnit velikost náramku. Hodí se zejména na obvody zápěstí 16cm a větší. Jedná se o sponu velmi vyhledávanou pro svůj design a praktičnost - možnost ovlivnit velikost náramku. I když k zahození není ani nosnost, protože "D" díl spony má obvykle nosnost až 250 Kg (stejně jako paracord 550). Doporučujeme jí hlavně pokud kupujete náramek jako dárek a nejste si jistí velikostí nebo pokud máte rádi možnost ovlivnit velikost náramku dle aktuálního pohodlí. 

Výhody: možnost nastavit velikost náramku, design, nosnost

Nevýhody: rozepnutí a zapnutí chvilku trvá (než získáte grif), kolíček se v případě ztráty špatně nahrazuje, vyšší cena

Spona typu universal můžete zakoupit také samostatně v kategorii Materiál na výrobu > Příslušenství

 

7) Survival trojzubec s kompasem, magnéziovým křesadlem a nouzovou píšťalkou (tmavě zelený ukázkový náramek)

Zejména pro outdoor nadšence je tato spona velmi zajímavou alternativou klasického trojzubce. Spona je vybavena nouzovou píšťalkou, magnéziovým křesadlem včetně ocílky a minikompasem. Magnéziová tyčinka je skryta uvnitř spony jako prostřední zub trojzubce. Minikompas berte s rezervou, vzhledem ke své velikosti je spíše orientační. Trojzubec velmi dobře poslouží pro náramky zamýšlené jako "KPZ" na ruceMateriál: plast, barva: černá. 

Tento trojzubec se hodí ke všem užším a klasickým vzorům pletení náramků z paracordu 550 (nehodí se pro velmi široké a mohutné vzory, zejména vzor Kobra Double). Hodí se na obvody zápěstí větší než 17cm. I když je spona zajímavá, opravdu není vhodná pro každého. Sponu nedoporučujeme pro menší obvody zápěstí, protože je mohutná. U malých obvodů navíc částečně ztrácí smysl, protože při použití magnéziového křesadla jsou tyčinka a ocílka moc blízko u sebe. 

Výhody: nouzová píšťalka, magnéziové křesadlo, minikompas, rychlé rozepnutí a zapnutí

Nevýhody: nemožnost ovlivnit velikost náramku, mohutnost spony, vyšší cena

Survival trojzubec s křesadlem a kompasem můžete zakoupit také samostatně v kategorii Materiál na výrobu > Příslušenství