Pozor! Kamenná prodejna bude dnes 7.7. výjimečně uzavřena z důvodu souběhu nemocí v týmu. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení. Expedice budou probíhat normálně.

Jak rozmotám svůj paracord náramek?

Jak rozmotám svůj survival paracord náramek?

Rozmotávání survival paracord náramku je intuitivní a snadná záležitost. Pro pořádek raději přidáváme návod jak na to.

Každý typ náramku může mít zakončení na jiném místě a někdy může zakončení vypadat na první pohled i trochu jinak. Nicméně pokaždé když chcete náramek rozmotat, hledáte zatavené konce náramku. Náramek je potřeba sundat z ruky, rozepnout a otočit na rub. Zespoda nebo na hranách náramku pak najdeme zatavená místa. U jednokusových náramku (jednobarevných) hledáte 2 konce, u dvoubarevných 4 konce, u tříbarevných 6 konců.

Tato zatavená místa je potřeba odlepit od náramku. Odlepit je jde většinou pomocí ruky - prstů. Pokud by však držela pevněji, můžete použít nějaký nástroj jako třeba minci, klíč, nůž, klacík. Paracord ale nikdy nestříhejte nebo nepřeřezávejte! Mohli byste poškodit nebo přeříznout šňůru a přijít tak o možnost získat paracord v jednom kuse.

Po uvolnění konců začněte náramek rozmotávat uzlík po uzlíku, až Vám zbude pouze paracord a spona. Sponu si určitě uschovejte na případné další použití. Některé kovové spony mají nosnost až 250 kg a v kombinaci se získaným paracordem je tak lze použít k složitějším úvazům nebo kladkovým mechanismům.

 

naramek_2

naramek_3

 

Vzor Kobra DOUBLE - tři barvy (jako náramky RESCUE nebo GEKON)

naramek_1

 

Vzor Kobra - dvě barvy, jedna barva (náramky Kobra, Kobra duha,...)

IMG_0822

 

Vzor Želva, Pásovec - jedna barva

IMG_0827

 

Vzor Kobra DOUBLE - jedna barva, dvě barvy (jako náramky UNIVERSAL)

IMG_0824

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení