Stavba přístřešku a uvázání hamaky za použití paracordu

Stavba nouzového přístřešku

Je nepřeberné množství způsobů, jak postavit přístřešek. Záleží na účelu, prostředí, zvolených materiálech atd. V tomto návodu bych rád popsal stavbu jednoduchého přístřešku k přenocování.

Na stavbu přístřešku budeme potřebovat padákovou šňůru čili paracord a nějakou dostatečně velkou plachtu (celtu, igelitovou plachtu...). Já jsem na stavbu použil US pončo.

Dalším krokem je vybrat dobré místo. Nejlépe suché, rovné a mezi dvěma stromy, nebo čímkoliv, k čemu se dá přivázat padáková šňůra.

Podle toho jak dlouhý kus padákové šňůry máme, zvolíme uchycení plachty. Pokud máme k dispozici větší množství padákové šňůry v kuse (například po rozmotání survival náramku) a na plachtě jsou oka, jako to je v případě US ponča, provlékneme šňůru oky, napneme mezi stromy a na obou koncích přivážeme. Volný konec plachty pak ukotvíme k zemi kolíky vytvořenými z materiálu nalezeného okolo místa přístřešku. Důležité je, aby plachta měla mírný sklon pro odvod dešťové vody.

Pokud nemáme k dispozici dostatečné množství šňůry v kuse, můžeme použít dva kratší kusy (získané například rozmotáním survival přívěšku) a přivázat každý cíp plachty zvlášť. Další postup je už pak stejný.

Autor: MUF

 

paracord-168

 

paracord-175

 

paracord-181

 

paracord-184

 

paracord-218

 

paracord-225

 

paracord-229

 

paracord-230

 

paracord-234

 

paracord-246

 

paracord-269

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení