Pozor! Dočasná změna otevírací doby kamenné prodejny.

O survival vybavení z paracordu - obecné informace

Survival vybavení na Paracord.cz

Survival náramky, přívěšky, opasky nebo další výrobky z padákové šňůry. K čemu slouží? Pro koho jsou určeny? Na co se dají použít? Proč survival náramek od PARACORD.CZ? Na tyto a podobné otázky odpoví následující článek.

Survival paracord výrobky jsou funkční předměty určené k běžnému nošení jako součást výbavy/výstroje a zároveň módní doplněk. Naše výrobky jsou funkční sami o sobě a zároveň po rozmotání jako padáková šňůra.

Více o materiálu – parcordu najdete zde.

Tipy, triky a návody jak paracord v nouzi využít nebo z něj něco pěkného či praktického vytvořit najdete zde.

Tak například i ten nejzákladnější survival paracord náramekvzoru Kobra se nejen dobře nosí a hezky vypadá, ale dá se použít i jako karabina na připnutí nebo sepnutí věcí. Zároveň může být také výrazným bezpečnostním prvkem (safety a reflexní barvy), který nemusíte nosit jen na ruce, ale můžete ho připnout třeba i na batoh. Po rozmotání nám poskytne 3m padákové šňůry, kterou můžeme opět použít, na cokoliv zrovna potřebujeme – stavbu přístřešku, zavěšení a upevnění věcí, opravu vybavení, svázání čehokoliv, spoutání osoby, první pomoc…

Článek o použití paracordu v nouzových případech najdete zde.

Survival přívěšek se dá zavěsit na spoustu různých míst – dá se nosit např. na batohu, aktovce, klíčích, svítilně, na noži anebo třeba i jako ozdoba ve vlasech (Vážka). Některé přívěšky jsou vhodnější na určitá místa víc než jiná, ale všechny jsou naprosto univerzální, takže umístění je jen na Vás. Ať už uvažujete o koupi nějakého bezpečnostního prvku na svůj batoh anebo třeba na aktovku svého dítěte, určitě si u nás vyberete.

Další výrobky z paracordu jsou vhodné např. i na kynologii. Vodítka a obojky oceníte Vy i Váš pes. Výhodou vodítek je zejména skladnost a hlavně pevnost i jednotlivého pruhu, natož pak celého spleteného vodítka. Takové vodítko psovi vydrží celý život.

 

Z paracordu se toho dá vyrobit opravdu hodně a dá se uskladnit různými způsoby. Můžete ho u sebe nosit třeba i jen tak, smotaný v kapse, nikdy nevíte, kdy se Vám bude hodit.

Návody na smotávání paracordu najdete zde.

 

 

 

Pro koho jsou paracord výrobky zejména určeny?

Jednoduše pro každého  milovníka přírody a outdooru, ale i pro příslušníky bezpečnostních složek a IZS a hlavně pro šikovné ručičky a milovnice módy, které určitě ocení veliký výběr barev a kombinací.

Pro policisty, záchranáře, hasiče, svaz kynologických brigád, horskou službu, AČR a další.

Bez ohledu na to, zda jste profesionál nebo ne, paracord může využívat každý. Může se hodit při sportu, survivalu, bushcraftu, do outdooru, skautům, pionýrům, trempům,...


... při geocachingu, milovníkům přírody, myslivcům, kynologům, ke koním, horolezcům, na air-soft a obecně všem lidem, kteří při sobě chtějí na cestách i ve městě stále mít kus paracordu, který můžou rychle použít na cokoliv je třeba.

 

Proč survival náramek od PARACORD.CZ?

Jednoduše – u nás máte na náramek záruku. Daňový doklad, kvalita a rychlost doručení jsou samozřejmostí. Pokud si objednáte špatnou velikost, můžete ji vyměnit za jinou, která Vám bude lépe sedět. Pokud se Vám náramek nelíbí, můžete ho do 14 dnů nepoužitý vrátit. Nabízíme originalitu a kvalitu. Všechny náramky nám několikrát projdou rukama, než se dostanou k Vám. Můžeme Vám vyrobit náramek jen a pouze pro Vás, na míru, podle Vašich představ. Naše náramky jsou precizní a propracované, obsahují opravdu tolik paracordu, kolik udáváme. Jsou pevné a dobře se nosí. Vyrábíme je ručně z kvalitního opravdového paracordu a ne z levných náhražek.