Pozor! Dočasná změna otevírací doby kamenné prodejny.

Návod / barefoot sandály

Botky barefootky jsou super skladné a lehké. Dají se nosit od jara do podzimu.

Sandály jsou jednoduché na výrobu, která trvá asi hodinku. Barefooty jsem vyráběla poprvé a i s focením mi výroba trvala zhruba 1,5 hodiny s tím, že jsem měla již vyříznuté plotny.

Co budete potřebovat:

Obuvnickou plotnu

Na výrobu jednoho páru bohatě stačí jedna plotna, vybrat si můžete z mnoho různých druhů a barev.

Moje botky jsou vyrobeny z této plotny.

 

3m paracord šňůry na obě boty

Zde si vyberte svoje barvy. Pokud máte rádi korálky, bohostyl nebo hippie, můžete si botky dozdobit korálky

Moje barefooty jsou ze zelenomodrého paracordu 550.

 

Děrovač

Jednoduchá věcička, která má mnoho využití. Umí vyseknout přesné dírky do tlustších materiálů jako je kůže, koženka, atd.

 

Tužku

Použijete v případě, že budete obkreslovat tvar chodidla na papír. Pokud obkreslujete přímo na plotnu, ideální je gelová fixa nebo krejčovská křída.

 

Papír nebo šablonu

V případě, že obkreslujete chodidlo přímo na plotnu nepotřebujete ani jedno.

 

Zapalovač

Zapalovač použijete pro zatavení konce paracordu.

 

Nůžky

 

Kladivo


 

Jak na to? 

1. Nejjednodušší způsob je obkreslit chodidlo přímo na plotnu. Pozor, každé chodidlo je jiné – pokud budete stříhat přesně podle chodidel, tak bude pár vypadat trochu zvláštně. Samozřejmě záleží na vašem estetickém cítění a nemusí vám to vůbec vadit. Nejlepší je obkreslit vaše oblíbené chodidlo, vystřižený nákres zrcadlově převrátit a znovu obkreslit. Obrys chodidla nezapomeňte o pár mm zvětšit (cca o 5).

 Podle svých možností si vyberete z možností a – plotna, b – šablona, c – papír:

  1. Obkreslíte chodidla přímo na obuvnickou plotnu. Na plotny dobře chytá gelová fixa. Můžete použít i obyčejnou tužku nebo krejčovskou křídu. Nákres chodidel zvětšete o 5 mm a v místech kotníku o 1 cm.
  2. Šablonu obkreslete na průsvitný papír – můžete použít třeba pečící. Vystřihněte šablony z papíru, propíchněte tužkou otvory (u palce a v ose kotníku) a přeneste nákres na obuvnickou plotnu. Nezapomeňte šablonu otočit, ať máte pěkně pravou a levou botku. Stalo se mi, že jsem se zamyslela nad otázkou Života, vesmíru a vůbec a rázem jsem měla z plotny vystřižené dvě pravé :).
  3. Obkreslete si svá chodidla rovnou na plotnu. Vyznačte si otvor mezi palcem a ukazováčkem a polohu kotníku dvěma na kotník kolmými čarami. Nákres chodidel zvětšete o 5 mm a v místech kotníku o 1 cm. Vystřihněte šablony z papíru a přeneste nákres na obuvnickou plotnu.

2. Obrys chodidla, který máte obkreslený na plotně vysřihněte nůžkami. Lepší něž běžné nůžky na papír jsou třeba zahradnické nůžky.

3. V každé již vystřižené plotně vyrobíte tři dírky na šňůrku - dírky do plotny uděláte děrovačem. Kde dírky udělat? Mrkněte dolů na fotky. Protože neumím stříhat rovně, na výrobu pořídila již předpřipravenou plotnu. 

4. Třímetrový paracord rozstřihněte na půl a konce opalte plamenem, aby se netřepily, protáhněte konec provázku otvorem u palce a zespodu podrážky udělejte uzel. Pokud by Vám uzel při chůzi překážel, lze ho natavit zapalovačem a stisknout mezi kleštěmi, čímž se zploští a problém vymizí. 

5. Uvažte paracordem 550 sandály podle fotonávodu. 

6. Hotovo? Hurá do přírody!

barefooty_kolaz